NOWE KAMERY SPORTOWE

Z początkiem jesieni, Manta wprowadza do swojej oferty kolejne dwie, niewielkich rozmiarów kamery sportowe. Składany ekran zyskał model MM9359FS, a kamera MM9359TS została wyposażona w ekran dotykowy. Obie nagrywają w 4K, mają dodatkowy wyświetlacz na przednim panelu, moduł Wi-Fi i aplikację do obsługi.

MM9359FS to dobra i niedroga kamera sportowa z 2-calowym składanym ekranem LCD, która zapewnia nagrywanie filmów w wybranej rozdzielczości, np. 4K (2880 × 2160 px) z prędkością 24 kl./s, 2K (2560 x 1440 px) – 30 kl./s., a już FHD 60/30 kl./s na matrycy 16 MPix. Zapisuje pliki w formacie MP4 na kartach microSD o pojemności do 64GB. Wbudowana cyfrowa stabilizacja obrazu przydaje się podczas korzystania z kamery podczas jazdy na rowerze, biegania czy uprawiania innych sportów. W urządzeniu zastosowano procesor Novatek NTK96660 i czujnik obrazu marki Sony IMX078. Wyposażona została w moduł Wi-Fi i aplikację do obsługi. W obudowie umieszczono też wyjście microHDMI (typu D), dzięki któremu kamerkę można podłączyć bezpośrednio do wybranych urządzeń z większym ekranem. W komplecie otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów i futerał zapewniający wodoszczelność do 30m. Czas pracy baterii wyniesie do 120 minut przy rozdzielczości 720P i 30 kl./s.

MM9359TS SRP to równie atrakcyjny model kamery sportowej z dotykowym wyświetlaczem LDC. 2-calowy ekran daje pełną kontrolę nad kadrem na przykład podczas filmowania selfie. Ewentualne drżenie ręki zredukuje wbudowana cyfrowa stabilizacja obrazu. Urządzenie rejestruje materiał w rozdzielczości 4K (2880 × 2160 px) z zapisem 24 kl./s, a przy ustawieniach 2K (2560 x 1440 px) są to 30 kl./s., natomiast przy FHD – 60-30 kl./s. Zapisuje na kartach microSD (maksymalnie do 64GB). Kamera korzysta z procesora Novatek NTK96660 i została wyposażona w sensor Sony IMX078. Obsługa jest prosta i intuicyjna, a dzięki łączności przez Wi-Fi i współpracującej aplikacji możliwy jest podgląd zarejestrowanego filmu na smartfonie lub innym urządzeniu.

Kamery sportowe są uniwersalnym sprzętem do nagrywania filmów i popularną alternatywą dla smartfonów. Praktyka zweryfikowała ich przydatność w codziennym użyciu i sprawdzają się nie tylko podczas rejestrowania własnych dokonań sportowych, filmów selfie, ale równie dobrze podczas nagrywania wakacyjnego, wycieczek, imprez, mniej lub bardziej formalnych spotkań, a nawet do kręcenia vlogów. Są małe, lekkie, a w wytrzymałej obudowie także odporne na kurz, pył, wodoodporne (wodoszczelność do 30 metrów).

Oba modele dostarczane są w komplecie z licznymi akcesoriami, które docenią amatorzy różnych rodzajów aktywności sportowych czy osoby korzystające z wielu sprzętów. Bez dodatkowych nakładów można używać kamery czy to na rowerze, motocyklu, skuterze, hulajnodze, quadzie czy innym pojeździe. Przejściówki dostosowane są do montowania w niemal każdej pożądanej płaszczyźnie na przykład na sefie sticku, statywie, gimbalu, kierownicy, kasku rowerowym, motocyklowym, narciarskim i każdym innym.