Polacy zrobili piękny prezent na 18-lecie firmy Manta!

Poprzedni wpis
Następny wpis
Lis
2016

Szanowni Państwo,

Warszawa, 9 listopada 2016 – Manta S.A. największy polski producent sprzętu RTV i AGD poinformował właśnie o rekordowej sprzedaży 200 tysięcy telewizorów w Polsce. Polska firma Manta zadebiutowała w 1998 roku. Przebojem weszła na rynek odtwarzaczy DVD sprzedając pod własną marką produkty z serii Emperor w ilości 6 milionów sztuk, które do dnia dzisiejszego cieszą się niezwykłą popularnością. Po sukcesie sprzedaży DVD do oferty wprowadzono telewizory, które na przestrzeni lat mocno ewaluowały pod względem designu i technologii.

W 2011 roku Manta podjęła decyzję o przeniesieniu linii montażowej z Chin do jednej z największych i najnowocześniejszych polskich fabryk w Łodzi. Decyzja choć ryzykowna, była podyktowana przede wszystkim aspektem patriotycznym i kontrolą jakości. Prezes i założyciel firmy Bogdan Wiciński marzył o tym, aby przekazać produkcję w rodzime ręce i zapewnić miejsca pracy Polakom. Jak się okazało decyzja była strzałem w dziesiątkę, a telewizory Manta szybko zyskały na popularności zarówno w Polsce, jak i za granicami kraju. Klienci szybko przekonali się, że warto inwestować w produkty rodzimej, stabilnej marki jaką jest Manta. Polski konsument to mądry konsument, który nie chce już przepłacać za sprzęt wielkich koncernów, a w dużo niższej cenie otrzymuje produkt polskiej marki przy zachowaniu tych samych funkcjonalności i jakości. Bezpośrednim dowodem na to jest rekordowa sprzedaż telewizorów, która od stycznia do 2 listopada 2016 osiągnęła ilość 200 tysięcy sztuk. Według raportu GfK Polonia Manta posiadała ilościowy udział w polskim rynku telewizorów na poziomie 7-9% w okresie luty-sierpień 2016*

“Niewiarygodna ilość sprzedanych telewizorów to najlepszy prezent od naszych Klientów na 18-urodziny jaki mogłem sobie tylko wymarzyć. Z tego miejsca chciałbym bardzo podziękować wszystkim Rodakom za zaufanie, jakim obdarzyli naszą firmę i obiecuję, że nie spoczniemy na laurach. Dołożę wszelkich starań, aby Manta rosła w siłę i oferowała coraz ciekawsze produkty. Sky is the limit!” – podsumował Prezes Bogdan Wiciński. 

Na listopad tego roku przypada 18-lecie firmy. Z tej okazji Manta wprowadziła do oferty 55-calowy telewizor LED5501 Full HD w rewelacyjnej cenie 1599 PLN. W najbliższym czasie firma planuje sprzedaż najnowocześniejszych telewizorów 4K i Android TV. Od października sprzedaż telewizorów wspiera ogólnopolska kampania reklamowa w telewizji i radio.

*źródło: GfK Polonia

Poprzedni wpis
Następny wpis